Avtonomija solarnega sistema

Čim večjo kapaciteto akumulatorjev imamo toliko imamo večjo avtonomijo solarnega sistema

Avtonomija solarnega sistema pomeni koliko dni bo solarni sistem še deloval tudi v primeru slabega vremena.
Ko sončne celice ne ustvarjajo zadosti elektrike za tekočo preskrbo električnih porabnikov, se porabniki napajajo iz rezerve, ki je shranjena v akumulatorjih.
Avtonomija solarnega sistema je pogojena s kapaciteto akumulatorjev, ki se izraža v amper – urah (Ah) ter s tehnologijo v kateri je narejen akumulator.

Glede na tehnologijo v kateri je narejen akumulator, pa je pogojena tudi optimalna stopnja do katere se lahko akumulator izprazni. Pri globjih praznitvah se življenjska doba akumulatorja skrajšuje. Kvalitetni akumulatorji, ki so izdelani v tehnologiji AGM ali GEL, se lahko praznijo bolj globoko, tudi pod 50%, pri manj kvalitetnih pa se življenjska doba pri tako globokih praznitvah močno skrajša.

Pri izračunu potrebne kapacitete solarnih akumulatorjev moramo izhajati iz podatka o dnevni porabi elektrike vseh električnih porabnikov (Wh).

Moč vsakega električnega porabnika je izražena v W. Če predvidimo koliko ur dnevno bo potrebno napajati posamezni porabnik, dobimo dnevno porabo izraženo v Wh. Seštevek dnevne porabe vseh porabnikov, je količina energije, ki jo moramo zagotoviti.

To količino energije moramo shraniti v akumulatorju, če želimo, da bomo napajali porabnike tudi takrat, ko sončne svetlobe ne bo na razpolago. Če je akumulator npr. 12V, je treba dnevno porabo zdeliti z 12, da dobimo potrebno kapaciteto akumulatorja izraženo v Ah. Npr.: dnevna poraba vseh porabnikov je 1.200Wh, akumulator je 12V, torej potrebujemo akumulator z kapaciteto 100Ah.

Računica ni popolna, saj moramo upoštevati, da akumulator ne smemo izprazniti do konca. Če vzamemo kot predpostavko, da bomo izpraznili akumulator le do 50%, kar je priporočljivo, bo v tem primeru potrebna kapaciteta akumulatorja 200Ah.

Vendar bomo z izbrano kapaciteto akumulatorja, zagotovili preskrbo porabnikov le za en dan delovanja. Avtonomija delovanja sistema le za en dan, je navadno premalo. Kot cilj, se izbere 3 ali 5 dni delovanja. V primeru, če bomo izbrali 3 dnevno avtonomijo, bo treba kapaciteto akumulatorja, pomnožiti s 3. V našem primeru torej: 200Ah x 3= 600Ah.

Pregled zasebnosti

VARNOST IN ZASEBNOST:

  1. Stranka je dolžna obvestiti Eurodiskont o vseh podatkih in dejstvih, ki so pomembni za vzpostavitev in nadaljevanje pravno poslovnega odnosa, pri čemer so zlasti pomembni podatki o spremembi prebivališča ali sedeža stranke, spremembi lastniške strukture stranke, spremembi pravnoorganizacijske oblike stranke, nastop stanja, ki kaže na insolventnost (plačilno nesposobnost) stranke, ne glede na to, ali so podani zakonski pogoji za uvedbo stečaja ali prisilne poravnave in drugi podatki, dogodki in stanja, ki lahko vplivajo na pravno poslovno razmerje med družbo Eurodiskont in stranko.
  2. Eurodiskont zbira nekatere osebne podatke strank: imena in priimke oziroma firme pravnih oseb, elektronski in navadni naslov ter telefonska številka. Eurodiskont zbira podatke v primeru izvedbe spletnega nakupa, naročila kuponov, e-kuponov ter ob naročilu na e-novice in ostale e-publikacije.
  3. Osebni podatki, ki so pridobljeni preko spletne strani www.eurodiskont.si za namen izvedbe spletnega nakupa, se uporabljajo izključno za potrebe izvedbe in dostave naročila, razen če ni stranka spletne strani posebej privolila v drugačno obliko uporabe posredovanih podatkov, ki se lahko uporablajjo za drugačne namene.
  4. Eurodiskont se zavzeuje, da bodo osebni podatki, pridobljeni preko spletnega mesta v celoti ostali hranjeni, varovani in obdelovani s strani podjetja Eurodiskont. Z vsemi pridobljenimi osebnimi podatki bo upravljavec spletnega mesta ravnal v skladu z Zakonom o varstvu osebnih podatkov in v skladu z evropsko zakonodajo.
  5. Eurodiskont si pridržuje pravico, da zahteva od stranke dokazilo o njenem premoženjskem stanju. Stranka izrecno soglaša, da bo na zahtevo družbe Eurodiskont, brez odlašanja predložila podatke o svojem premoženjskem stanju, lastniški strukturi, pravno organizacijskem statusu, predložila morebitna jamstva, ki so določena s pogodbo, ponudbo ali temi splošnimi pogoji. Če tega stranka ne stori, slednja izrecno dovoljuje, da Eurodiskont pridobi te podatke pri osebah, ki s temi podatki razpolagajo. Prav tako stranka pooblašča osebe, pri katerih so ti podatki, da omogočijo družbi dostop in vpogled v te podatke ter se zato izrecno odpoveduje tajnosti in varovanju teh podatkov proti družbi Eurodiskont ter od nje pooblaščenim osebam. Eurodiskont se zavezuje, da bo te podatke uporabil zgolj v te namene pridobivanja podatkov za sklenitev pogodbe in jih ne bo kakorkoli zlorabil. V primeru, da Eurodiskont ne pridobi ustreznih podatkov ali jih stranka ne predloži, Eurodiskontni dolžan skleniti pogodbe oziroma vstopiti v pravno poslovno razmerje s stranko.
  6. Zgornja določba ne velja pri potrošniških poslih.
  7. Vsi zapisi, listine, tehnična dokumentacija in druga dokumentacija, povezana s predmetom pogodbe, so in ostanejo v lasti družbe Eurodiskont tudi po sklenitvi pogodbe, razen če je Eurodiskont izdal pisno dovoljenje za uporabo tega gradiva. V primeru da Eurodiskont izda soglasje za uporabo te dokumentacije, se stranka zavezuje, da bo omenjeno dokumentacijo uporabljala izključno za namene vzdrževanja in nima pravice fotokopiranja in distribucije. Stranka soglaša in je izrecno seznanjena, da omenjena dokumentacija predstavlja poslovno skrivnost družbe Eurodiskont.
  8. Če v pogodbi med družbo Eurodiskont in stranko ni dogovorjeno drugače, siEurodiskont pridružuje lastninsko, avtorsko ter sorodne pravice, do katerihkoli in vseh dokumentov, ki so potrebni ali zagotovljeni v zvezi s sklenitvijo in ali izvrševanjem pogodbe.

Odjava

Uporabniki, ki se želijo odjaviti od prejemanja e-novic, lahko to storijo  info@eurodiskont.si.