Obrazložitev razlike med OFF-GRID Growatt in klasičnimi NET-METERING elektrarnami

Ker vidimo da dosti naših kupcev zamenjuje OFF-GRID GROWATT sisteme z klasičnimi NET-METERING (ki jih ponuja naprimer GEN-i itd..), se bomo potrudili , da v nekaj točkah razložimo bistvene razlike saj sta sistema in njihovo delovanje popolnoma različna in imata skupno le to da oba proizvajata električno energijo vendar na popolnoma drugačen način..

OFF-GRID sistemi so popularni predvsem v tujini in so že skoraj povsem izpodrinili klasične NET-METERING sisteme saj se je izkazalo da imajo od NET-METERING sistemov predvsem korist proizvajalci električne energije saj potrošniku ostane le cca 40% energije ostalo pa pobere proizvajalec. Na začetku so tudi vsi proizvajalci obračunavali viške na letni bazi, kar je vbilo še nekako ugodno, potem pa so v večini prišli na mesečni obračun z tem pa so bili večinoma porabnikov ob vse viške ki jih v poletnih mesecih niso mogli porabiti , oziroma so bili v zimskem obdobju v primanklajih.

Povzetek razlik:

1.Prva bistvena razlika : OFF-GRID sistem za svoje delovanje ne potrebuje električnega omrežja, saj deluje povsem neodvisno, deluje lahko tako da le sproti zmanjšuje porabo električne energije ali pa vse viške shranjuje v akumulatorje iz katerih jih nato črpa-Deluje lahko tudi povsem brez akumulatorjev in si če je sonca premo z preklopom na električno omrežje le pomaga da zagotovi zadosti moči.

2.Druga bistvena razlika: Če ostanemo na primer povsem brez elektrike, kot je bilo to nekaj let nazaj zaradi žleda in hudih zimskih razmer si z klasičnim NET METERING sistemom, ne moremo povsem nič pomagati, saj za svoje delovanje potrebuje priključitev na električno omrežje. Drugače povedano.če ni elektrike žal tudi elektrarna ne deluje. Povsem drugače je pri OFF-GRID sistemih, saj nam elektriko proizvajajo tudi ko smo povsem odklopljeni od omrežja. Dnevno nam jo proizvaja odvisno od moči sonca,če pa na sistem vežemo tudi akumulatorje si lahko seveda zagotovimo popolno samooskrbo tudi za več tednov ali  mesecev odvisno od moči elektrarne in akumulatorjev.

3.Tretja bistvena razlika:OFF-GRID sisteme uporabimo lahko na objektih kot so (vikendi, brunarice,zidanice ali pa tudi hiše in poslovni objekti), kjer nimamo možnosti priključitve na električno omrežje.NET-METERING sistem tam žal ne pride v poštev.Naprimer gorska koča Kredarica seveda koristi OFF-GRID sistem ki zadostuje za kompletno razsvetljavo in seveda tudi gostinske storitve, ter ogrevanje vode itd…

4.Četrta bitvena razlika: Za OFF-GRID sisteme ne potrebujemo nobenih dovolenj za montažo in priklop, saj sistema ne povezujemo z električnim števcem, vse prevezave in priklopi se opravijo v električni omarici.Za NET-METERING sisteme seveda za delovanje potrebujemo soglasje elektra itd…

5.Peta bistvena razlika: OFF-GRID sistemi vsebujejo razsmernike ki so v osnovi enofazni 5Kw. So modularni kar pomeni da jih vežemo lahko vzporedno in z tem seveda pridobivamo na moči samega sistema.Proizvajalec dovoljuje modularno vezavo 6 kom razsmernikov vzporedno po eni fazi (sistem mora biti priključen na akumulatorje)- tako da lahko dobimo moč 30kW.Za ureditev trofaznega sistema pa potrebujemo najmanj 3 razsmernike za vsako fazo po 1. Z programiranjem razsmernikov jih povežemo v 3 fazni sistem z faznim zamikom. Ker gre v trofazni sistem lahko makimalno do 6 razsmernikov lahko kombiniramo po posamezni fazi sistem 1+1+1 ali 2+2+2 ali 4+1+1 in si stem po posamezni fazi pridobimo maksimalno moč do največ 20Kw. Skratka lahko začnemo z eno fazo in manjšimi močmi, sistem pa nato poljubno razširimo. NET METERING sistem ne omogoča modularnega dodajanja razsmernikov, lahko ga le zamenjamo z novim.

Če vse skupaj povzamemo lahko pri OFF-GRID sistemih z dovolj veliko razširitvijo dejansko dosežemo popolno samooskrbo brez proizvajalca električne energije. Seveda pa za začetek lahko razsmernik deluje tudi z priklopom na električno omrežje in si pomaga z omrežjem le kadar je sonca premalo.Za začetek lahko vzamemo sistem z enim razsmernikom tudi brez akumulatorjev če imamo možnost pomoči električnega omrežja. Če pa smo povsem brez omrežja vsekakor vzamemo elektrarno ki vsebuje tudi akumulatorje.

Za podrobno razumevanje OFF-GRID sistemov si oglejte tudi spodnji video:

 

 

Pregled zasebnosti

VARNOST IN ZASEBNOST:

  1. Stranka je dolžna obvestiti Eurodiskont o vseh podatkih in dejstvih, ki so pomembni za vzpostavitev in nadaljevanje pravno poslovnega odnosa, pri čemer so zlasti pomembni podatki o spremembi prebivališča ali sedeža stranke, spremembi lastniške strukture stranke, spremembi pravnoorganizacijske oblike stranke, nastop stanja, ki kaže na insolventnost (plačilno nesposobnost) stranke, ne glede na to, ali so podani zakonski pogoji za uvedbo stečaja ali prisilne poravnave in drugi podatki, dogodki in stanja, ki lahko vplivajo na pravno poslovno razmerje med družbo Eurodiskont in stranko.
  2. Eurodiskont zbira nekatere osebne podatke strank: imena in priimke oziroma firme pravnih oseb, elektronski in navadni naslov ter telefonska številka. Eurodiskont zbira podatke v primeru izvedbe spletnega nakupa, naročila kuponov, e-kuponov ter ob naročilu na e-novice in ostale e-publikacije.
  3. Osebni podatki, ki so pridobljeni preko spletne strani www.eurodiskont.si za namen izvedbe spletnega nakupa, se uporabljajo izključno za potrebe izvedbe in dostave naročila, razen če ni stranka spletne strani posebej privolila v drugačno obliko uporabe posredovanih podatkov, ki se lahko uporablajjo za drugačne namene.
  4. Eurodiskont se zavzeuje, da bodo osebni podatki, pridobljeni preko spletnega mesta v celoti ostali hranjeni, varovani in obdelovani s strani podjetja Eurodiskont. Z vsemi pridobljenimi osebnimi podatki bo upravljavec spletnega mesta ravnal v skladu z Zakonom o varstvu osebnih podatkov in v skladu z evropsko zakonodajo.
  5. Eurodiskont si pridržuje pravico, da zahteva od stranke dokazilo o njenem premoženjskem stanju. Stranka izrecno soglaša, da bo na zahtevo družbe Eurodiskont, brez odlašanja predložila podatke o svojem premoženjskem stanju, lastniški strukturi, pravno organizacijskem statusu, predložila morebitna jamstva, ki so določena s pogodbo, ponudbo ali temi splošnimi pogoji. Če tega stranka ne stori, slednja izrecno dovoljuje, da Eurodiskont pridobi te podatke pri osebah, ki s temi podatki razpolagajo. Prav tako stranka pooblašča osebe, pri katerih so ti podatki, da omogočijo družbi dostop in vpogled v te podatke ter se zato izrecno odpoveduje tajnosti in varovanju teh podatkov proti družbi Eurodiskont ter od nje pooblaščenim osebam. Eurodiskont se zavezuje, da bo te podatke uporabil zgolj v te namene pridobivanja podatkov za sklenitev pogodbe in jih ne bo kakorkoli zlorabil. V primeru, da Eurodiskont ne pridobi ustreznih podatkov ali jih stranka ne predloži, Eurodiskontni dolžan skleniti pogodbe oziroma vstopiti v pravno poslovno razmerje s stranko.
  6. Zgornja določba ne velja pri potrošniških poslih.
  7. Vsi zapisi, listine, tehnična dokumentacija in druga dokumentacija, povezana s predmetom pogodbe, so in ostanejo v lasti družbe Eurodiskont tudi po sklenitvi pogodbe, razen če je Eurodiskont izdal pisno dovoljenje za uporabo tega gradiva. V primeru da Eurodiskont izda soglasje za uporabo te dokumentacije, se stranka zavezuje, da bo omenjeno dokumentacijo uporabljala izključno za namene vzdrževanja in nima pravice fotokopiranja in distribucije. Stranka soglaša in je izrecno seznanjena, da omenjena dokumentacija predstavlja poslovno skrivnost družbe Eurodiskont.
  8. Če v pogodbi med družbo Eurodiskont in stranko ni dogovorjeno drugače, siEurodiskont pridružuje lastninsko, avtorsko ter sorodne pravice, do katerihkoli in vseh dokumentov, ki so potrebni ali zagotovljeni v zvezi s sklenitvijo in ali izvrševanjem pogodbe.

Odjava

Uporabniki, ki se želijo odjaviti od prejemanja e-novic, lahko to storijo  info@eurodiskont.si.